COVID-19 Informacje

RozwińSzukaj

Regulacje prawne wynajmu samochodów

Do umowy najmu samochodów stosuje się co do zasady przepisy o najmie, którą to instytucje cywilnoprawną ustawodawca uregulował w art. 659 i następnych kodeksu cywilnego. Mimo że wiele z warunków wynajmu zależy od wyrażonej w umowie woli stron, warto zapoznać się z podstawowymi zasadami wynajmu samochodów, by zapewnić racjonalność i celowość podejmowanych działań, zwłaszcza tych związanych z prowadzeniem firm.

 

Nie jest wymagana żadna forma szczególna umowy – jednakże Europcar proponuje zawarcie jej na piśmie w trosce o pewność i jasność postanowień stron. W umowie ustala się między innymi: sposób używania rzeczy najętej (tutaj zatem samochód lub cała flota), opłaty oraz sposób zwrotu samochodu.

 

Z perspektywy Klienta prowadzącego firmę szczególnie atrakcyjnym rozwiązaniem jest obciążenie wynajmującego naprawami koniecznymi oraz innymi naprawami, których przeprowadzenie okaże się potrzebne podczas używania samochodów. Europcar zapewnia najwyższej jakości obsługę techniczną pojazdów i opiekę serwisową w każdym miejscu i o każdej porze tak, by zapewnić naszym Klientom bezpieczeństwo i pewność.

 

Regulacje prawne wynajmu samochodów w szczególny sposób chroniące najemcę i zapewniające mu swobodne i spokojne używanie wynajmowanej rzeczy czynią taki wynajem rozwiązaniem niebywale praktycznym dla tych, którzy cenią sobie komfort i redukcję wszelkich formalności. Nie pozostaje bez znaczenia fakt, że zgodnie z art. 86 ustawy o podatku od towarów i usług, w zakresie, w jakim towary i usługi są wykorzystywane do wykonywania czynności opodatkowanych, podatnikowi przysługuje prawo do obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego. W praktyce oznacza to możliwość odliczenia podatku.

W świetle powyżej zarysowanej regulacji prawnej wynajmu samochodów – nie można zaprzeczyć, że oferta wynajmu jest atrakcyjna nie tylko ze względu na elastyczność warunków, ale także z uwagi na rzetelną, pewną i sprzyjającą rozwojowi firm podstawę prawną.

 

Świadomi tego przygotowaliśmy specjalną ofertę dla Klientów Firmowych ceniących sobie jeszcze wyższy niż ustawowy standard pewności i bezpieczeństwa. Gwarantujemy bowiem szereg dodatkowych usług i programów lojalnościowych, które z całą pewnością zadowolą nawet najbardziej wymagających najemców.

 

Zarezerwuj samochód dla swojej firmy już dziś na naszej stronie internetowej.

Zadzwoń do działu rezerwacji 801 002 444

Informacje Dodatkowe
Ochrona danych osobowyh

Ta sama aplikacja smart. Więcej mobilności.

Pobierz aplikację Europcar na iPhona, iPada i Androida!

Dlaczego wynajem samochodu w Europcar to korzystne rozwiązanie?
Rynek wypożyczalni samochodowych w dobie rosnącej mobilności powinien jak najlepiej odpowiadać na potrzeby Klientów. Europcar jako międzynarodowa wypożyczalnia aut, która tworzy obecnie największą sieć wynajmu samochodów na świecie, stara się udoskonalać swoją ofertę i dostosowywać ją do szerokiej grupy Klientów: zarówno prywatnych, jak i biznesowych. O korzyściach płynących z wynajmu auta w Europcar świadczą nie tylko przystępne pakiety cenowe i łatwy w obsłudze system rezerwacji, lecz także imponująca skala działania firmy. Nasza wypożyczalnia posiada bowiem w swojej flocie blisko 213 000 samochodów ulokowanych w 130 krajach. Nasza bogata flota podzielona jest na 7 kategorii: Mini, Economy, Compact, Intermediate, Standard, Full size, Minivan. Wypożyczalnia Europcar oferuje zatem szeroką gamę modeli i marek. Naprawdę jest w czym wybierać.

Wypożyczalnia samochodów - Najlepsze ceny dla firm!
Dla tych, którzy potrzebują samochodu w ramach prowadzonej działalności Europcar przygotował serię korzystnych rozwiązań. Oferujemy wynajem krótko-, średnio- oraz długoterminowy z dogodnym sposobem rezerwacji: telefonicznie, mailowo lub poprzez specjalny link na stronie Europcar. Klienci, którzy zechcą dołączyć do programu Privilege, mogą liczyć na: wynajem auta bez kolejki, automatyczną płatność przelewem oraz ceny kontraktowe zapisane na karcie.

Wypożyczalnia samochodów Warszawa, a Wynajem aut w całej Polsce!
Wypożyczalnia samochodów Europcar posiada aż 3 placówki w stolicy naszego kraju. Dwie z nich ulokowane są na portach lotniczych: w Modlinie oraz na Lotnisku Chopina. Trzecia znajduje się w pobliżu hotelu Radisson Blu Sobieski. Dzięki umiejętnie rozplanowanej sieci punktów wynajmu nasi Klienci mają szybki dostęp do strefy handlowej, noclegowej i gastronomicznej. Mogą z powodzeniem podróżować w zarówno obrębie miasta, jak i poza nim. Warszawa to bowiem doskonała baza wypadowa do innych części naszego kraju. Z Europcar możecie Państwo podróżować w wygodny dla siebie sposób, nie martwiąc się o rozkłady jazdy oraz ewentualne awarie. W razie kłopotów oferujemy samochód zastępczy na terenie całego kraju (24h Assistance). Dodatkową zaletą wynajmu w Europcar Polska jest również to, że możecie Państwo zwrócić samochód w dowolnej polskiej placówce. Niezależnie od długości i celu podróży przez cały okres wynajmu służymy Państwu radą i fachową pomocą.