RozwińSzukaj

Regulacje prawne wynajmu samochodów

Do umowy najmu samochodów stosuje się co do zasady przepisy o najmie, którą to instytucje cywilnoprawną ustawodawca uregulował w art. 659 i następnych kodeksu cywilnego. Mimo że wiele z warunków wynajmu zależy od wyrażonej w umowie woli stron, warto zapoznać się z podstawowymi zasadami wynajmu samochodów, by zapewnić racjonalność i celowość podejmowanych działań, zwłaszcza tych związanych z prowadzeniem firm.

 

Nie jest wymagana żadna forma szczególna umowy – jednakże Europcar proponuje zawarcie jej na piśmie w trosce o pewność i jasność postanowień stron. W umowie ustala się między innymi: sposób używania rzeczy najętej (tutaj zatem samochód lub cała flota), opłaty oraz sposób zwrotu samochodu.

 

Z perspektywy Klienta prowadzącego firmę szczególnie atrakcyjnym rozwiązaniem jest obciążenie wynajmującego naprawami koniecznymi oraz innymi naprawami, których przeprowadzenie okaże się potrzebne podczas używania samochodów. Europcar zapewnia najwyższej jakości obsługę techniczną pojazdów i opiekę serwisową w każdym miejscu i o każdej porze tak, by zapewnić naszym Klientom bezpieczeństwo i pewność.

 

Regulacje prawne wynajmu samochodów w szczególny sposób chroniące najemcę i zapewniające mu swobodne i spokojne używanie wynajmowanej rzeczy czynią taki wynajem rozwiązaniem niebywale praktycznym dla tych, którzy cenią sobie komfort i redukcję wszelkich formalności. Nie pozostaje bez znaczenia fakt, że zgodnie z art. 86 ustawy o podatku od towarów i usług, w zakresie, w jakim towary i usługi są wykorzystywane do wykonywania czynności opodatkowanych, podatnikowi przysługuje prawo do obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego. W praktyce oznacza to możliwość odliczenia podatku.

W świetle powyżej zarysowanej regulacji prawnej wynajmu samochodów – nie można zaprzeczyć, że oferta wynajmu jest atrakcyjna nie tylko ze względu na elastyczność warunków, ale także z uwagi na rzetelną, pewną i sprzyjającą rozwojowi firm podstawę prawną.

 

Świadomi tego przygotowaliśmy specjalną ofertę dla Klientów Firmowych ceniących sobie jeszcze wyższy niż ustawowy standard pewności i bezpieczeństwa. Gwarantujemy bowiem szereg dodatkowych usług i programów lojalnościowych, które z całą pewnością zadowolą nawet najbardziej wymagających najemców.

 

Zarezerwuj samochód dla swojej firmy już dziś na naszej stronie internetowej.

Zadzwoń do działu rezerwacji 801 002 444

Informacje Dodatkowe

Ta sama aplikacja smart. Więcej mobilności.

Pobierz aplikację Europcar na iPhona, iPada i Androida!