RozwińSzukaj

Regulacje prawne wynajmu samochodów

Do umowy najmu samochodów stosuje się co do zasady przepisy o najmie, którą to instytucje cywilnoprawną ustawodawca uregulował w art. 659 i następnych kodeksu cywilnego. Mimo że wiele z warunków wynajmu zależy od wyrażonej w umowie woli stron, warto zapoznać się z podstawowymi zasadami wynajmu samochodów, by zapewnić racjonalność i celowość podejmowanych działań, zwłaszcza tych związanych z prowadzeniem firm.

 

Nie jest wymagana żadna forma szczególna umowy – jednakże Europcar proponuje zawarcie jej na piśmie w trosce o pewność i jasność postanowień stron. W umowie ustala się między innymi: sposób używania rzeczy najętej (tutaj zatem samochód lub cała flota), opłaty oraz sposób zwrotu samochodu.

 

Z perspektywy Klienta prowadzącego firmę szczególnie atrakcyjnym rozwiązaniem jest obciążenie wynajmującego naprawami koniecznymi oraz innymi naprawami, których przeprowadzenie okaże się potrzebne podczas używania samochodów. Europcar zapewnia najwyższej jakości obsługę techniczną pojazdów i opiekę serwisową w każdym miejscu i o każdej porze tak, by zapewnić naszym Klientom bezpieczeństwo i pewność.

 

Regulacje prawne wynajmu samochodów w szczególny sposób chroniące najemcę i zapewniające mu swobodne i spokojne używanie wynajmowanej rzeczy czynią taki wynajem rozwiązaniem niebywale praktycznym dla tych, którzy cenią sobie komfort i redukcję wszelkich formalności. Nie pozostaje bez znaczenia fakt, że zgodnie z art. 86 ustawy o podatku od towarów i usług, w zakresie, w jakim towary i usługi są wykorzystywane do wykonywania czynności opodatkowanych, podatnikowi przysługuje prawo do obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego. W praktyce oznacza to możliwość odliczenia podatku.

W świetle powyżej zarysowanej regulacji prawnej wynajmu samochodów – nie można zaprzeczyć, że oferta wynajmu jest atrakcyjna nie tylko ze względu na elastyczność warunków, ale także z uwagi na rzetelną, pewną i sprzyjającą rozwojowi firm podstawę prawną.

 

Świadomi tego przygotowaliśmy specjalną ofertę dla Klientów Firmowych ceniących sobie jeszcze wyższy niż ustawowy standard pewności i bezpieczeństwa. Gwarantujemy bowiem szereg dodatkowych usług i programów lojalnościowych, które z całą pewnością zadowolą nawet najbardziej wymagających najemców.

 

Zarezerwuj samochód dla swojej firmy już dziś na naszej stronie internetowej.

Zadzwoń do działu rezerwacji +48 222 555 600 email: rezerwacje@europcar.pl

Informacje Dodatkowe
Ochrona danych osobowyh

Ta sama aplikacja smart. Więcej mobilności.

Pobierz aplikację Europcar na iPhona, iPada i Androida!

Dlaczego wynajem samochodu w Europcar to korzystne rozwiązanie?
Rynek wypożyczalni samochodowych w dobie rosnącej mobilności powinien jak najlepiej odpowiadać na potrzeby Klientów. Europcar jako międzynarodowa wypożyczalnia aut, która tworzy obecnie największą sieć wynajmu samochodów na świecie, stara się udoskonalać swoją ofertę i dostosowywać ją do szerokiej grupy Klientów: zarówno prywatnych, jak i biznesowych. O korzyściach płynących z wynajmu auta w Europcar świadczą nie tylko przystępne pakiety cenowe i łatwy w obsłudze system rezerwacji, lecz także imponująca skala działania firmy. Nasza wypożyczalnia posiada bowiem w swojej flocie blisko 213 000 samochodów ulokowanych w 130 krajach. Nasza bogata flota podzielona jest na 7 kategorii: Mini, Economy, Compact, Intermediate, Standard, Full size, Minivan. Wypożyczalnia Europcar oferuje zatem szeroką gamę modeli i marek. Naprawdę jest w czym wybierać.

Wypożyczalnia samochodów - Najlepsze ceny dla firm!
Dla tych, którzy potrzebują samochodu w ramach prowadzonej działalności Europcar przygotował serię korzystnych rozwiązań. Oferujemy wynajem krótko-, średnio- oraz długoterminowy z dogodnym sposobem rezerwacji: telefonicznie, mailowo lub poprzez specjalny link na stronie Europcar. Klienci, którzy zechcą dołączyć do programu Privilege, mogą liczyć na: wynajem auta bez kolejki, automatyczną płatność przelewem oraz ceny kontraktowe zapisane na karcie.

Wypożyczalnia samochodów Warszawa, a Wynajem aut w całej Polsce!
Wypożyczalnia samochodów Europcar posiada aż 3 placówki w stolicy naszego kraju. Dwie z nich ulokowane są na portach lotniczych: w Modlinie oraz na Lotnisku Chopina. Trzecia znajduje się w pobliżu hotelu Radisson Blu Sobieski. Dzięki umiejętnie rozplanowanej sieci punktów wynajmu nasi Klienci mają szybki dostęp do strefy handlowej, noclegowej i gastronomicznej. Mogą z powodzeniem podróżować w zarówno obrębie miasta, jak i poza nim. Warszawa to bowiem doskonała baza wypadowa do innych części naszego kraju. Z Europcar możecie Państwo podróżować w wygodny dla siebie sposób, nie martwiąc się o rozkłady jazdy oraz ewentualne awarie. W razie kłopotów oferujemy samochód zastępczy na terenie całego kraju (24h Assistance). Dodatkową zaletą wynajmu w Europcar Polska jest również to, że możecie Państwo zwrócić samochód w dowolnej polskiej placówce. Niezależnie od długości i celu podróży przez cały okres wynajmu służymy Państwu radą i fachową pomocą.