RozwińSzukaj

Wynajem za granicą

Wynajem za granicą / Jak wynająć auto w Europcar za granicą

Wynajęcie samochodu w Europcar, tak w Polsce jak i poza granicami kraju, jest proste i wygodne. Zarezerwuj auto i sprawdź nas! 


1. Minimalny wiek
Aby wynająć samochód, w większości krajów trzeba mieć co najmniej 21 lat. W niektórych przypadkach może mieć zastosowanie opłata za młodego kierowcę.


2. Prawo jazdy i inne wymagane dokumenty
Należy okazać naszemu przedstawicielowi standardowe prawo jazdy, wydane w kraju zamieszkania i posiadane przez okres, którego minimum określają lokalne przepisy i warunki. Prawo jazdy będzie potrzebne każdorazowo w momencie wynajmu.

Europcar zaleca jednakże posiadanie międzynarodowego prawa jazdy. Polskie prawo jazdy będzie honorowane w większości krajów (wszystkie kraje UE), są jednak państwa, w których prawo jazdy wydane w innym kraju (w innym języku lub zwłaszcza w językach wykorzystujących inną strukturę alfabetu) nie jest akceptowane.

Jeżeli chciałbyś zasięgnąć dodatkowych informacji dotyczących warunków kierowania pojazdami, zachęcamy do sprawdzenia Szczegółowych Warunków Wynajmu dla danego kraju lub kontaktu z docelowym punktem wynajmu.


Prawo jazdy, w tym również międzynarodowe, zazwyczaj okaże się niewystarczającym dokumentem. Prosimy upewnij się, że masz przy sobie paszport lub dowód osobisty.


3. Formy płatności
Pamiętaj o zabraniu do punktu wynajmu ważnej karty kredytowej. Zwracamy uwagę, że wynajmujący MUSI BYĆ posiadaczem karty i musi być fizycznie obecny, aby podpisać płatność za umowę najmu.


Europcar honoruje następujące formy płatności:


Nawet w przypadku użycia przedpłaconego voucheru Europcar (o określonej wartości lub z adnotacją „Group Days”), także należy okazać kartę kredytową na pokrycie kosztów, które nie zostały przedpłacone (dodatkowe opcje, dotankowanie auta, udział własny
w przypadku kolizji lub uszkodzenia wynajętego pojazdu).


Uwaga -  jeśli wynajmujesz auto luksusowe, w niektórych punktach wynajmu może być konieczna druga karta kredytowa i/lub zapłacony rachunek z miejsca zamieszkania z ostatnich trzech miesięcy, z tym samym adresem.


4. Zasady naliczania depozytu
Aby oszacować koszty wynajmu samochodu i uzyskać z Twojego banku numer autoryzacji, dokonujemy wstępnej wyceny opartej o następujące informacje:

przewidywaną długość wynajmu,

szacowany koszt wynajmu brutto,

dodatkowe koszty (dotankowanie, udział własny).


Kwota ta nie jest pobierana z konta bankowego posiadacza karty, lecz blokowana do momentu ustalenia rzeczywistych kosztów wynajmu. W niektórych krajach może być stosowana inna procedura, prosimy zatem o sprawdzenie szczegółów w Ogólnych Warunkach Wynajmu. Depozyty i wynajmy płatne gotówką są stosowane w sieci Europcar w ograniczonym zakresie (tam, gdzie depozyty gotówkowe są akceptowane, muszą im towarzyszyć dodatkowe formy potwierdzenia tożsamości - prosimy o sprawdzenie szczegółów w biurze rezerwacji Europcar).


W sprawie pozostałych zagadnień skontaktuj się z Działem Rezerwacji.

Zadzwoń do działu rezerwacji 801 002 444

Informacje Dodatkowe

Ta sama aplikacja smart. Więcej mobilności.

Pobierz aplikację Europcar na iPhona, iPada i Androida!