RozwińSzukaj

Wynajem za granicą

Wynajem za granicą / Jak wynająć auto w Europcar za granicą

Wynajęcie samochodu w Europcar, tak w Polsce jak i poza granicami kraju, jest proste i wygodne. Zarezerwuj auto i sprawdź nas! 


1. Minimalny wiek
Aby wynająć samochód, w większości krajów trzeba mieć co najmniej 21 lat. W niektórych przypadkach może mieć zastosowanie opłata za młodego kierowcę.


2. Prawo jazdy i inne wymagane dokumenty
Należy okazać naszemu przedstawicielowi standardowe prawo jazdy, wydane w kraju zamieszkania i posiadane przez okres, którego minimum określają lokalne przepisy i warunki. Prawo jazdy będzie potrzebne każdorazowo w momencie wynajmu.

Europcar zaleca jednakże posiadanie międzynarodowego prawa jazdy. Polskie prawo jazdy będzie honorowane w większości krajów (wszystkie kraje UE), są jednak państwa, w których prawo jazdy wydane w innym kraju (w innym języku lub zwłaszcza w językach wykorzystujących inną strukturę alfabetu) nie jest akceptowane.

Jeżeli chciałbyś zasięgnąć dodatkowych informacji dotyczących warunków kierowania pojazdami, zachęcamy do sprawdzenia Szczegółowych Warunków Wynajmu dla danego kraju lub kontaktu z docelowym punktem wynajmu.


Prawo jazdy, w tym również międzynarodowe, zazwyczaj okaże się niewystarczającym dokumentem. Prosimy upewnij się, że masz przy sobie paszport lub dowód osobisty.


3. Formy płatności
Pamiętaj o zabraniu do punktu wynajmu ważnej karty kredytowej. Zwracamy uwagę, że wynajmujący MUSI BYĆ posiadaczem karty i musi być fizycznie obecny, aby podpisać płatność za umowę najmu.


Europcar honoruje następujące formy płatności:


Nawet w przypadku użycia przedpłaconego voucheru Europcar (o określonej wartości lub z adnotacją „Group Days”), także należy okazać kartę kredytową na pokrycie kosztów, które nie zostały przedpłacone (dodatkowe opcje, dotankowanie auta, udział własny
w przypadku kolizji lub uszkodzenia wynajętego pojazdu).


Uwaga -  jeśli wynajmujesz auto luksusowe, w niektórych punktach wynajmu może być konieczna druga karta kredytowa i/lub zapłacony rachunek z miejsca zamieszkania z ostatnich trzech miesięcy, z tym samym adresem.


4. Zasady naliczania depozytu
Aby oszacować koszty wynajmu samochodu i uzyskać z Twojego banku numer autoryzacji, dokonujemy wstępnej wyceny opartej o następujące informacje:

przewidywaną długość wynajmu,

szacowany koszt wynajmu brutto,

dodatkowe koszty (dotankowanie, udział własny).


Kwota ta nie jest pobierana z konta bankowego posiadacza karty, lecz blokowana do momentu ustalenia rzeczywistych kosztów wynajmu. W niektórych krajach może być stosowana inna procedura, prosimy zatem o sprawdzenie szczegółów w Ogólnych Warunkach Wynajmu. Depozyty i wynajmy płatne gotówką są stosowane w sieci Europcar w ograniczonym zakresie (tam, gdzie depozyty gotówkowe są akceptowane, muszą im towarzyszyć dodatkowe formy potwierdzenia tożsamości - prosimy o sprawdzenie szczegółów w biurze rezerwacji Europcar).


W sprawie pozostałych zagadnień skontaktuj się z Działem Rezerwacji.

Zadzwoń do działu rezerwacji +48 222 555 600 email: rezerwacje@europcar.pl

Informacje Dodatkowe
Ochrona danych osobowyh

Ta sama aplikacja smart. Więcej mobilności.

Pobierz aplikację Europcar na iPhona, iPada i Androida!

Dlaczego wynajem samochodu w Europcar to korzystne rozwiązanie?
Rynek wypożyczalni samochodowych w dobie rosnącej mobilności powinien jak najlepiej odpowiadać na potrzeby Klientów. Europcar jako międzynarodowa wypożyczalnia aut, która tworzy obecnie największą sieć wynajmu samochodów na świecie, stara się udoskonalać swoją ofertę i dostosowywać ją do szerokiej grupy Klientów: zarówno prywatnych, jak i biznesowych. O korzyściach płynących z wynajmu auta w Europcar świadczą nie tylko przystępne pakiety cenowe i łatwy w obsłudze system rezerwacji, lecz także imponująca skala działania firmy. Nasza wypożyczalnia posiada bowiem w swojej flocie blisko 213 000 samochodów ulokowanych w 130 krajach. Nasza bogata flota podzielona jest na 7 kategorii: Mini, Economy, Compact, Intermediate, Standard, Full size, Minivan. Wypożyczalnia Europcar oferuje zatem szeroką gamę modeli i marek. Naprawdę jest w czym wybierać.

Wypożyczalnia samochodów - Najlepsze ceny dla firm!
Dla tych, którzy potrzebują samochodu w ramach prowadzonej działalności Europcar przygotował serię korzystnych rozwiązań. Oferujemy wynajem krótko-, średnio- oraz długoterminowy z dogodnym sposobem rezerwacji: telefonicznie, mailowo lub poprzez specjalny link na stronie Europcar. Klienci, którzy zechcą dołączyć do programu Privilege, mogą liczyć na: wynajem auta bez kolejki, automatyczną płatność przelewem oraz ceny kontraktowe zapisane na karcie.

Wypożyczalnia samochodów Warszawa, a Wynajem aut w całej Polsce!
Wypożyczalnia samochodów Europcar posiada aż 3 placówki w stolicy naszego kraju. Dwie z nich ulokowane są na portach lotniczych: w Modlinie oraz na Lotnisku Chopina. Trzecia znajduje się w pobliżu hotelu Radisson Blu Sobieski. Dzięki umiejętnie rozplanowanej sieci punktów wynajmu nasi Klienci mają szybki dostęp do strefy handlowej, noclegowej i gastronomicznej. Mogą z powodzeniem podróżować w zarówno obrębie miasta, jak i poza nim. Warszawa to bowiem doskonała baza wypadowa do innych części naszego kraju. Z Europcar możecie Państwo podróżować w wygodny dla siebie sposób, nie martwiąc się o rozkłady jazdy oraz ewentualne awarie. W razie kłopotów oferujemy samochód zastępczy na terenie całego kraju (24h Assistance). Dodatkową zaletą wynajmu w Europcar Polska jest również to, że możecie Państwo zwrócić samochód w dowolnej polskiej placówce. Niezależnie od długości i celu podróży przez cały okres wynajmu służymy Państwu radą i fachową pomocą.