RozwińSzukaj

Ubezpieczenia

Ubezpieczenia

Jeżeli wybierasz się w zagraniczną podróż, powinieneś zapoznać się z międzynarodowym nazewnictwem dotyczącym rodzajów ubezpieczeń, oferowanych przez Europcar. Oto nasz krótki przewodnik, który pomoże Ci zaznajomić się z tą materią.

Pamiętajmy, że wynajmując auto w Polsce, nabywamy ubezpieczenia CDW oraz THW, które odpowiadają pakietowi OC + AC (AC z udziałem własnym).CDW (Collision Damage Waiver - Ubezpieczenie pojazdu od uszkodzeń)*

Ubezpieczenie od uszkodzenia samochodu, które obejmuje uszkodzenia powstałe wskutek wypadku, z ograniczeniem odpowiedzialności do wysokości kwoty udziału własnego (zobacz szczegóły).

TW (Theft Waiver – Ubezpieczenie pojazdu od kradzieży)*

Ten rodzaj ubezpieczenia ogranicza odpowiedzialność od skutków kradzieży samochodu do wysokości kwoty udziału własnego (zobacz szczegóły).

SCDW (Super Collision Damage Waiver)*

Ubezpieczenie całkowicie znoszące odpowiedzialność z tytułu uszkodzenia samochodu. Jeżeli chodzi o wynajem samochodu, jest to ubezpieczenie, które można nabyć w chwili rezerwacji lub wynajmu samochodu (zobacz szczegóły).

PAI (Personal Accident Insurance)*

Jest to ubezpieczenie personalne od następstw nieszczęśliwych wypadków, obejmujące nie tylko kierowcę, lecz także pasażerów znajdujących się w wynajętym samochodzie. Jeżeli wybieracie się na rodzinne wakacje lub wyjazd większą grupą osób, warto pomyśleć o tego rodzaju ubezpieczeniu (zobacz szczegóły).


* wynajmujący musi spełnić Ogólne Warunki Wynajmu w Polsce

  Zadzwoń do działu rezerwacji 801 002 444

Informacje Dodatkowe

Ta sama aplikacja smart. Więcej mobilności.

Pobierz aplikację Europcar na iPhona, iPada i Androida!