RozwińSzukaj

Europcar w Polsce

O EuropcarEuropcar Polska jest częścią największej sieci wynajmu samochodów na świecie. 

Od czasu powstania firmy w Paryżu w 1949 roku, nieprzerwanie i konsekwentnie rozwijamy działalność, tworząc filie w innych krajach, zawierając strategiczne alianse i nawiązując współpracę z partnerami na całym świecie (poznaj historię Europcar).

Dysponujemy flotą ponad 190 tysięcy pojazdów w ponad 13 000 punktach wynajmu na świecie (poznaj więcej faktów dotycząych Europcar).

Nie przesadzamy mówiąc, że historia Europcar to po części historia powojennego europejskiego przemysłu motoryzacyjnego. Więc zanim wybierzesz się w podróż wypożyczonym w Europcar samochodem, zapraszamy do podróży w czasie. Na stronie Historia poznasz najważniejsze etapy w dziejach naszej firmy.

Europcar jest w całości własnością Eurazeo, jednej z największych spółek inwestycyjnych w Europie. Strategia Eurazeo, wykorzystująca 150-letnie doświadczenie i silną bazą finansową, polega na pozyskiwaniu większościowych udziałów lub osiąganiu silnej pozycji w firmach o znaczącym potencjale wzrostu. Od momentu przejęcia przez Eurazeo w marcu 2006, Europcar umocnił się na pozycji lidera w segmencie europejskich firm wynajmu samochodów, a dzięki połączeniu z Vanguard i strategicznemu sojuszowi z Enterprise jest jedną z trzech największych firm w branży wynajmu samochodów na świecie.

W Polsce Europcar działa od 1991 roku i jest reprezentowany przez firmę:

Inter Best 97 Polska Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Sp. k. (dawniej Inter Best-97 Sp. z o.o.)
ul. Poleczki 35
02-822 Warszawa, Polska
Sąd Rejonowy w Warszawie XIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, nr KRS 0000142924,
kapitał zakładowy wynosi 455 800 PLN (opłacony w całości)
NIP 113-12-72-395

Punkty wynajmu Europcar w Polsce znajdują się w 12 największych miastach oraz na wszystkich międzynarodowych lotniskach w kraju. Zobacz pełną listę lokalizacji Europcar w Polsce.


Więcej informacji o historii Europcar znajdziesz na naszym blogu.

  


Zadzwoń do działu rezerwacji 801 002 444

Informacje Dodatkowe

Ta sama aplikacja smart. Więcej mobilności.

Pobierz aplikację Europcar na iPhona, iPada i Androida!