RozwińSzukaj

Wynajem w Polsce

Wynajem w Polsce - Jak wynająć auto w Europcar


Wynajęcie samochodu w Europcar jest proste i wygodne. Zarezerwuj auto i sprawdź nas!
Rezerwacja

Wcześniejsza rezerwacja to gwarancja dostępności auta z wybranej kategorii. Jeśli wybierasz auto z grup Mini, Economy, Compact lub Intermediate potwierdzenie dostępności auta dostajesz natychmiast w momencie rezerwacji. Gdy rezerwujesz auto z innej kategorii, jego dostępność zweryfikujemy i potwierdzimy w ciągu 48 godzin. Sprawdź, jakie kategorie aut oddajemy do Twojej dyspozycji (Flota Europcar). Rezerwacje są przyjmowane na czteroliterowe kody ACRISS, a nie na konkretne modele (patrz lista kodów ACRISS).

Pamiętaj, że nie musisz oddawać auta w tym samym punkcie wynajmu, w którym go wypożyczyłeś. Zwrot samochodu w dowolnym punkcie Europcar na terenie Polski jest bezpłatny. Dajemy Ci także możliwość zwrotu pojazdu poza granicami Polski (zapytaj o tę  usługę podczas rezerwacji).

Prawo jazdy

Wynajmujący lub kierowca musi dysponować ważnym przez cały okres wynajmu prawem jazdy (zobacz minimalny okres ważności). Prawo jazdy oraz inny ważny dokument tożsamości są okazywane przy wynajmie. Międzynarodowe prawo jazdy wymagane jest dla wszystkich obywateli państw spoza Europy. Uwaga: międzynarodowe prawo jazdy jest ważne jedynie z oryginalnym dokumentem. Prawo jazdy musi być ważne w kraju wynajmu.

Wiek kierowcy

Wynajmującego lub kierowcę obowiązują kryteria wieku uzależnione od grupy wynajmowanego pojazdu (zobacz szczegóły). Osoby, które nie ukończyły 25 roku życia, ponoszą opłatę "Młody Kierowca" w wysokości 8 EUR netto / dzień, maks. 120 EUR netto za wynajem.

Dodatkowy kierowca

Jeśli samochód będzie prowadzony przez większą liczbę kierowców, Europcar dolicza opłatę w wysokości 5 EUR netto za każdą dodatkową osobę, za dzień wynajmu. Dodatkowych kierowców obowiązują te same kryteria dotyczące wieku i okresu ważności prawa jazdy, co głównego kierowcę.

Czas trwania wynajmu oraz umowa

Czas trwania wynajmu rozpoczyna się w chwili udostępnienia pojazdu Najemcy. Liczymy go opierając się o pełne doby (24h). Przedłużenie wynajmu powyżej 30 minut powoduje naliczenie następnej doby. Umowa najmu może być sporządzona maksymalnie na 30 dni. Dla wynajmów trwających dłużej niż 30 dni, po upływie tego okresu wystawiana jest częściowa faktura. Faktura końcowa wystawiona zostaje po zwrocie pojazdu przez Najemcę.

Formy płatności

Preferujemy płatność kartą kredytową (wypukłą – to ważne, gdyż Europcar nie akceptuje kart typu Electron i kart debetowych). Karta służy do autoryzacji szacunkowej kwoty wynajmu i ewentualnych dodatkowo płatnych usług, które mogą wystąpić podczas wynajmu (udział własny, paliwo, przedłużenie wynajmu).

Depozyt na Karcie Kredytowej

W przypadku płatności kartą kredytową (zarówno gdy jest ona główną formą płatności, jak i zabezpieczeniem przy innych formach płatności), w chwili wynajmu dokonywana jest preautoryzacja (blokada środków na rachunku klienta) w wysokości: kwota wynajmu + 300 EUR na wypadek: - ewentualnego uszkodzenia auta, - niedotankowania samochodu, - ewentualnego przedłużenia wynajmu.

Płatność Przelewem

W przypadku płatności przelewem, wynajem powinien zostać poprzedzony zamówieniem określającym:

  • grupę i ilość pojazdów,
  • datę, godzinę i miejsce odbioru samochodów,
  • datę, godzinę i miejsce zwrotu samochodów,
  • imiona i nazwiska osób upoważnionych przez firmę do poruszania się wynajętym pojazdem,
  • gwarancję pokrycia kosztów wynajmu przelewem w ciągu 7 dni po otrzymaniu faktury VAT. Zamówienie powinno być podpisane przez osobę uprawnioną do zaciągania zobowiązań finansowych w imieniu firmy. Do zamówienia musi zostać dołączony aktualny wyciąg z KRS, NIP oraz REGON firmy.

Wynajem auta jest możliwy po uprzedniej akceptacji płatności przelewem przez Dział Prawny Europcar Polska. Aby sprawdzić i uzgodnić możliwość płatności przelewem, prosimy o kontakt z naszym Działem Rezerwacji.

Ubezpieczenia

Każdy samochód wynajmowany w Europcar objęty jest obowiązkowym ubezpieczeniem. Zapraszamy do zapoznania się z międzynarodowym nazewnictwem dotyczącym rodzajów ubezpieczeń, oferowanych przez Europcar.

Wyjazd poza granicę Polski 

Obowiązkiem Najemcy jest każdorazowe powiadomienie Europcar o zamiarze wyjazdu wypożyczonym pojazdem poza terytorium Polski. Nie zezwala się na wjazd do następujących państw: Białorusi, Bułgarii, Chorwacji, Rosji, Rumunii, Serbii, Czarnogóry, Ukrainy.

Paliwo

Zwracamy uwagę, że wynajęty samochód jest oddawany klientowi do użytku  z pełnym bakiem i powinien zostać zwrócony również z pełnym zbiornikiem. W innym przypadku najemca ponosi koszt w wysokości 2,00 EUR netto za litr paliwa, stawki wynajmu aut nie zawierają bowiem kosztów paliwa.

Opłaty dodatkowe:

Opłata lotniskowa - 12% bazowej kwoty wynajmu.

Wynajem po godzinach pracy punktu Europcar - 16 EUR netto / wynajem.

Opony zimowe -  w okresie zimowym (od 1 listopada do 15 marca) wszystkie nasze samochody są wyposażone w opony zimowe. Koszt usługi jest automatycznie wliczany w cenę wynajmu. Poza tym okresem, jeśli warunki drogowe tego wymagają, koszt wynajmu auta z oponami zimowymi wynosi 4 EUR netto za dobę, maks. 60 EUR netto za wynajem.

Podstawienie / odbiór samochodu

W obrębie miast z punktami Europcar - 15 EUR netto / usługa. 

Poza granicami miast - 15 EUR netto / usługa + 0,8 EUR netto / km.

One Way:

One way to możliwość zwrotu samochodu w innym punkcie Europcar niż punkt wynajmu. W Polsce ta usługa jest bezpłatna. Istnieje także możliwość zwrotu samochodu w punkcie Europcar za granicą. W celu uzyskania dokładnych informacji prosimy o kontakt z Działem Rezerwacji.


Zapoznaj się ze szczegółowym Ogólnymi Warunkami Wynajmu.

  
Zadzwoń do działu rezerwacji 801 002 444

Informacje Dodatkowe

Ta sama aplikacja smart. Więcej mobilności.

Pobierz aplikację Europcar na iPhona, iPada i Androida!