RozwińSzukaj

Opcje dodatkowe

Opcje dodatkowe

Czy na pewno masz wszystko, co jest Ci potrzebne w drodze? Sprawdź, co możesz wypożyczyć razem z samochodem, aby podróż była bezpieczna i komfortowa.

Fotelik dla dziecka

W większości punktów Europcar po wcześniejszej rezerwacji dostępne są foteliki dla dzieci:

  • dla niemowląt od 0 do 12 miesięcy (0-13 kg)
  • dla dzieci od 12 miesięcy do 3 lat (9-18 kg)
  • dla dzieci od 3 do 7 lat (15-30 kg)
  • siedziska dla dzieci powyżej 7 lat

Wystarczy podczas rezerwacji auta podać wiek małego pasażera. Koszt wynajęcia fotelika to 4 EUR netto za dobę, max. 80 EUR za wynajem.

Przypominamy, że zgodnie z Ustawą „Prawo o ruchu drogowym”, dziecko do lat 12 i/lub do 150 cm wzrostu musi być przewożone w określony sposób:

„W pojeździe samochodowym wyposażonym w pasy bezpieczeństwa dziecko w wieku do 12 lat, nieprzekraczające 150 cm wzrostu, przewozi się w foteliku ochronnym lub innym urządzeniu do przewożenia dzieci, odpowiadającym wadze i wzrostowi dziecka oraz właściwym warunkom technicznym”.


Nawigacja GPS

Podróżowanie po Polsce jest łatwiejsze, gdy towarzyszy Ci GPS.

Proponujemy Ci wielojęzyczny zestaw nawigacyjny firmy Tom Tom. Pamiętaj, aby podczas rezerwacji auta w punkcie wynajmu poprosić o zestaw, a jeśli rezerwujesz samochód online, w opcji "wyposażenie" zaznacz po prostu "system nawigacyjny".


Koszt wypożyczenia GPS to 5 EUR netto za dobę.


Bezpieczeństwo w zimie

Od 1 listopada do 31 marca wszystkie nasze samochody są wyposażone w pakiet zimowy. W skład pakietu wchodzą opony przystosowane do warunków zimowych, skrobaczka i zimowy płyn do spryskiwacza (uzupełniony w samochodzie). Koszt usługi jest automatycznie doliczany do wynajmu i wynosi 2 EUR netto za dobę.

Dostępność łańcuchów śniegowych i możliwość ich wypożyczenia potwierdzamy w ciągu 48 godzin. Dlatego jeśli wiesz, że mogą być potrzebne podczas podróży, koniecznie sprawdź wcześniej ich dostępność w punkcie wynajmu.

Koszt wypożyczenia kompletu łańcuchów śniegowych to 5 EUR netto za dobę.


Dodatkowy Kierowca

Prawo do kierowania wynajętym samochodem posiada osoba wynajmująca. Dodatkowi kierowcy powinni zostać zgłoszeni w chwili wynajmu celem umieszczenia ich danych na umowie najmu.

Dodatkowych kierowców obowiązują te same kryteria dotyczące wieku i okresu ważności prawa jazdy, co głównego kierowcę.

W Polsce opłata za każdego dodatkowego kierowcę wynosi 3 EUR netto za dzień wynajmu. 


Młody Kierowca

Kierowcy w wieku pomiędzy 21 a 25 rokiem życia uiszczają dodatkową opłatę w wysokości 8 EUR netto/dzień, maks. 120 EUR netto za wynajem.


 

Podstawienie/Odbiór Pojazdu

Usługa wymaga wcześniejszego potwierdzenia przez Europcar i nie jest dostępna poprzez system rezerwacyjny na stronie www. Prosimy o kontakt z Biurem Rezerwacji.

Jeśli podstawienie/odbiór pojazdu będzie miało miejsce w granicach miasta, w którym znajduje się punkt Europcar, opłata za usługę wyniesie 15 EUR netto.

Jeśli podstawienie pojazdu odbywać się będzie poza granicami miast, opłata za usługę wyniesie 15 EUR netto oraz dodatkowo 0,8 EUR netto za każdy przejechany kilometr od najbliższego punktu Europcar.Opłata Lotniskowa

Opłata jest obowiązkowa na wszystkich lotniskach z punktami Europcar i wynosi 12% od stawki bazowej za wynajem.Opłata za Wynajem/Zwrot poza godzinami pracy punktów

Opłata obowiązuje we wszystkich punktach wynajmu Europcar i wynosi 25 EUR netto za usługę.


Opłata za Niestawienie się (No-Show)

Jeśli w momencie dokonywania rezerwacji klient nie poda dokładnych informacji dotyczących formy płatności (numer karty, data ważności, ID kierowcy), punkt wynajmu gwarantuje ważność rezerwacji do 1 godziny po planowanym terminie wynajmu.

Jeśli klient w momencie wynajmu udostępni dokładne dane dotyczące formy płatności (numer karty i datę ważności w przypadku kart kredytowych, ID kierowcy w przypadku kart Europcar oraz dane firmy w przypadku przelewu), punkt wynajmu gwarantuje ważność rezerwacji do momentu zamknięcia biura.

Jeśli klient nie anuluje takiej rezerwacji do 2 godzin przed planowanym terminem wynajmu i nie zjawi się w punkcie wynajmu do momentu jego zamknięcia, jego karta kredytowa lub karta EC zostanie obciążona opłatą „NO-SHOW” w wysokości 95 EUR netto.

  
 

Powyższe informacje mogą ulec zmianie bez wcześniejszego powiadomienia.Zadzwoń do działu rezerwacji +48 222 555 600 email: rezerwacje@europcar.pl

Informacje Dodatkowe
Ochrona danych osobowyh

Ta sama aplikacja smart. Więcej mobilności.

Pobierz aplikację Europcar na iPhona, iPada i Androida!

Dlaczego wynajem samochodu w Europcar to korzystne rozwiązanie?
Rynek wypożyczalni samochodowych w dobie rosnącej mobilności powinien jak najlepiej odpowiadać na potrzeby Klientów. Europcar jako międzynarodowa wypożyczalnia aut, która tworzy obecnie największą sieć wynajmu samochodów na świecie, stara się udoskonalać swoją ofertę i dostosowywać ją do szerokiej grupy Klientów: zarówno prywatnych, jak i biznesowych. O korzyściach płynących z wynajmu auta w Europcar świadczą nie tylko przystępne pakiety cenowe i łatwy w obsłudze system rezerwacji, lecz także imponująca skala działania firmy. Nasza wypożyczalnia posiada bowiem w swojej flocie blisko 213 000 samochodów ulokowanych w 130 krajach. Nasza bogata flota podzielona jest na 7 kategorii: Mini, Economy, Compact, Intermediate, Standard, Full size, Minivan. Wypożyczalnia Europcar oferuje zatem szeroką gamę modeli i marek. Naprawdę jest w czym wybierać.

Wypożyczalnia samochodów - Najlepsze ceny dla firm!
Dla tych, którzy potrzebują samochodu w ramach prowadzonej działalności Europcar przygotował serię korzystnych rozwiązań. Oferujemy wynajem krótko-, średnio- oraz długoterminowy z dogodnym sposobem rezerwacji: telefonicznie, mailowo lub poprzez specjalny link na stronie Europcar. Klienci, którzy zechcą dołączyć do programu Privilege, mogą liczyć na: wynajem auta bez kolejki, automatyczną płatność przelewem oraz ceny kontraktowe zapisane na karcie.

Wypożyczalnia samochodów Warszawa, a Wynajem aut w całej Polsce!
Wypożyczalnia samochodów Europcar posiada aż 3 placówki w stolicy naszego kraju. Dwie z nich ulokowane są na portach lotniczych: w Modlinie oraz na Lotnisku Chopina. Trzecia znajduje się w pobliżu hotelu Radisson Blu Sobieski. Dzięki umiejętnie rozplanowanej sieci punktów wynajmu nasi Klienci mają szybki dostęp do strefy handlowej, noclegowej i gastronomicznej. Mogą z powodzeniem podróżować w zarówno obrębie miasta, jak i poza nim. Warszawa to bowiem doskonała baza wypadowa do innych części naszego kraju. Z Europcar możecie Państwo podróżować w wygodny dla siebie sposób, nie martwiąc się o rozkłady jazdy oraz ewentualne awarie. W razie kłopotów oferujemy samochód zastępczy na terenie całego kraju (24h Assistance). Dodatkową zaletą wynajmu w Europcar Polska jest również to, że możecie Państwo zwrócić samochód w dowolnej polskiej placówce. Niezależnie od długości i celu podróży przez cały okres wynajmu służymy Państwu radą i fachową pomocą.