RozwińSzukaj

Opcje dodatkowe

Opcje dodatkowe

Czy na pewno masz wszystko, co jest Ci potrzebne w drodze? Sprawdź, co możesz wypożyczyć razem z samochodem, aby podróż była bezpieczna i komfortowa.

Fotelik dla dziecka

W większości punktów Europcar po wcześniejszej rezerwacji dostępne są foteliki dla dzieci:

  • dla niemowląt od 0 do 12 miesięcy (0-13 kg)
  • dla dzieci od 12 miesięcy do 3 lat (9-18 kg)
  • dla dzieci od 3 do 7 lat (15-30 kg)
  • siedziska dla dzieci powyżej 7 lat

Wystarczy podczas rezerwacji auta podać wiek małego pasażera. Koszt wynajęcia fotelika to 8 EUR netto za dobę.

Przypominamy, że zgodnie z Ustawą „Prawo o ruchu drogowym”, dziecko do lat 12 i/lub do 150 cm wzrostu musi być przewożone w określony sposób:

„W pojeździe samochodowym wyposażonym w pasy bezpieczeństwa dziecko w wieku do 12 lat, nieprzekraczające 150 cm wzrostu, przewozi się w foteliku ochronnym lub innym urządzeniu do przewożenia dzieci, odpowiadającym wadze i wzrostowi dziecka oraz właściwym warunkom technicznym”.


Nawigacja GPS

Podróżowanie po Polsce jest łatwiejsze, gdy towarzyszy Ci GPS.

Proponujemy Ci wielojęzyczny zestaw nawigacyjny firmy Tom Tom. Pamiętaj, aby podczas rezerwacji auta w punkcie wynajmu poprosić o zestaw, a jeśli rezerwujesz samochód online, w opcji "wyposażenie" zaznacz po prostu "system nawigacyjny".


Koszt wypożyczenia GPS to 10 EUR netto za dobę.


Bezpieczeństwo w zimie

Od 1 listopada do 15 marca wszystkie nasze samochody są wyposażone w opony zimowe. Koszt usługi jest automatycznie doliczany do wynajmu i wynosi 4 EUR netto za dobę, (maksimum 60 EUR netto za wynajem).

Dostępność łańcuchów śniegowych i możliwość ich wypożyczenia potwierdzamy w ciągu 48 godzin. Dlatego jeśli wiesz, że mogą być potrzebne podczas podróży, koniecznie sprawdź wcześniej ich dostępność w punkcie wynajmu.

Koszt wypożyczenia kompletu łańcuchów śniegowych to 5 EUR netto za dobę.


Dodatkowy Kierowca

Prawo do kierowania wynajętym samochodem posiada osoba wynajmująca. Dodatkowi kierowcy powinni zostać zgłoszeni w chwili wynajmu celem umieszczenia ich danych na umowie najmu.

Dodatkowych kierowców obowiązują te same kryteria dotyczące wieku i okresu ważności prawa jazdy, co głównego kierowcę.

W Polsce opłata za każdego dodatkowego kierowcę wynosi 5 EUR netto za dzień wynajmu. 


 

Młody Kierowca

Kierowcy w wieku pomiędzy 21 a 25 rokiem życia uiszczają dodatkową opłatę w wysokości 8 EUR netto/dzień, maks. 120 EUR netto za wynajem.


 

Podstawienie/Odbiór Pojazdu

Usługa wymaga wcześniejszego potwierdzenia przez Europcar i nie jest dostępna poprzez system rezerwacyjny na stronie www. Prosimy o kontakt z Biurem Rezerwacji.

Jeśli podstawienie/odbiór pojazdu będzie miało miejsce w granicach miasta, w którym znajduje się punkt Europcar, opłata za usługę wyniesie 15 EUR netto.

Jeśli podstawienie pojazdu odbywać się będzie poza granicami miast, opłata za usługę wyniesie 15 EUR netto oraz dodatkowo 0,8 EUR netto za każdy przejechany kilometr od najbliższego punktu Europcar.Opłata Lotniskowa

Opłata jest obowiązkowa na wszystkich lotniskach z punktami Europcar i wynosi 12% od stawki bazowej za wynajem.Opłata za Wynajem/Zwrot poza godzinami pracy punktów

Opłata obowiązuje we wszystkich punktach wynajmu Europcar i wynosi 16 EUR netto za usługę.


Opłata za Niestawienie się (No-Show)

Jeśli w momencie dokonywania rezerwacji klient nie poda dokładnych informacji dotyczących formy płatności (numer karty, data ważności, ID kierowcy), punkt wynajmu gwarantuje ważność rezerwacji do 1 godziny po planowanym terminie wynajmu.

Jeśli klient w momencie wynajmu udostępni dokładne dane dotyczące formy płatności (numer karty i datę ważności w przypadku kart kredytowych, ID kierowcy w przypadku kart Europcar oraz dane firmy w przypadku przelewu), punkt wynajmu gwarantuje ważność rezerwacji do momentu zamknięcia biura.

Jeśli klient nie anuluje takiej rezerwacji do 2 godzin przed planowanym terminem wynajmu i nie zjawi się w punkcie wynajmu do momentu jego zamknięcia, jego karta kredytowa lub karta EC zostanie obciążona opłatą „NO-SHOW” w wysokości 50 EUR netto.

  
 

Powyższe informacje mogą ulec zmianie bez wcześniejszego powiadomienia.Zadzwoń do działu rezerwacji 801 002 444

Informacje Dodatkowe

Ta sama aplikacja smart. Więcej mobilności.

Pobierz aplikację Europcar na iPhona, iPada i Androida!