RozwińSzukaj

FAQ - Podczas wynajmu

 
 


Podczas wynajmu


 
  • Co zrobić w przypadku awarii lub wypadku?

Wszystkie punkty Europcar na terenie Polski zapewniają całodobowy serwis assistance. Numer, pod jaki należy w takim przypadku dzwonić 22 532 84 47 znajduje się na breloczku od kluczyków pojazdu oraz zawieszce na lusterku. Numer ten widoczny jest również na szybie od strony kierowcy wynajętego pojazdu. W przypadku awarii lub wypadku klient otrzyma natychmiastową pomoc. W razie wypadku należy natychmiast zabezpieczyć miejsce zdarzenia i powiadomić policję oraz przedstawiciela Europcar. Należy także zgromadzić dane dotyczące okoliczności jakie towarzyszyły temu zdarzeniu, które są niezbędne w toku likwidacji szkody komunikacyjnej (data, godzina i miejsce zdarzenia, marka i numer rejestracyjny pojazdu drugiego uczestnika kolizji, numer jego polisy OC i nazwa towarzystwa ubezpieczeniowego, nazwa i adres jednostki policji). W tym celu należy posłużyć się formularzem znajdującym się w teczce z dokumentami samochodu. Formularz ten należy BEZWZGLĘDNIE I SZCZEGÓŁOWO wypełnić wspólnie z pozostałymi uczestnikami w przypadku, gdy z jakiegoś powodu policja nie była obecna na miejscu zdarzenia. W przypadku zaniechania tej czynności, wynajmujący może zostać obciążony kosztami związanymi z naprawą pojazdu. Najemca nie ma prawa do wyrażania zgody na akceptację roszczeń drugiej strony. Prosimy o uważne zapoznanie się z warunkami wynajmu oraz instrukcjami podanymi w chwili wynajmu.

 
  • Czy mogę wjeżdżać do innych państw?

Europcar może wyrazić zgodę na przekroczenie granicy wynajętym pojazdem. Obowiązkiem najemcy jest każdorazowe powiadomienie Europcar o zamiarze wyjazdu wypożyczonym pojazdem poza terytorium Polski. Nie zezwala się na wjazd do następujących państw: Białorusi, Bułgarii, Chorwacji, Rosji, Rumunii, Serbii i Czarnogóry oraz Ukrainy.

 
  • Co zrobić w przypadku problemów z samochodem?

Europcar Polska zapewnia całodobowy serwis assistance, 7 dni w tygodniu, 365 dni w roku, pod nr telefonu 22 532 84 47.

 
  • Co zrobić w przypadku zagubienia kluczyków?

W przypadku zagubienia kluczyków należy skontaktować się z punktem, w którym wynajęto pojazd. W zależności od kraju oraz miejsca postoju pojazdu, dostarczenie nowego kompletu kluczy może potrwać od 24 do 48 godzin. Ponieważ nasza polisa ubezpieczeniowa nie obejmuje takich przypadków, zagubienie kluczyków pociągnie za sobą konieczność nałożenia dodatkowych opłat.

 
  • Co zrobić w przypadku kradzieży samochodu?

Przede wszystkim należy o tym fakcie niezwłocznie poinformować policję, a następnie punkt wynajmu Europcar. Kluczyki pojazdu wraz z dokumentami oraz notatką policyjną potwierdzającą jego kradzież powinny być dostarczone do najbliższego punktu Europcar. Szczegółowe informacje dostępne są w dokumencie „Ogólne Warunki Wynajmu”.

 
  • Czy w trakcie wynajmu należy przeprowadzać jakiekolwiek czynności serwisowe?

Po przeprowadzeniu kontroli pojazdu przygotowującej go do wynajmu, wszystkie nasze samochody są gotowe do wynajęcia. Podczas wynajmu należy wykonywać standardowe czynności, takie jak sprawdzenie poziomu oleju, ciśnienia powietrza w oponach itp. Należy również zwracać uwagę na sygnalizację kontrolek na desce rozdzielczej i jeśli zajdzie taka potrzeba, przedsięwziąć odpowiednie kroki.


 
  • Czy mój wynajem jest ograniczony limitem kilometrów?

Oferujemy dwa rodzaje stawek:
1) Stawkę zawierającą nielimitowany kilometraż, co oznacza, że możesz jeździć bez ograniczeń przebiegu. Apelujemy jednak, aby kierowca nie spędzał za kierownicą zbyt dużo czasu bez wymaganego odpoczynku.
2) Stawkę z wliczoną określoną ilością kilometrów, co oznacza, że za przekroczenie tej ilości wynajmujący zostanie obciążony dodatkową kwotą.

Informacja o rodzaju stawki zastosowanej w danym przypadku będzie dostępna w chwili dokonywania rezerwacji na naszej stronie internetowej lub w chwili odbioru pojazdu w naszym punkcie.


 
  • Zasady ruchu drogowego w Polsce

Ograniczenie prędkości
W terenie zabudowanym w godzinach od 5 do 23 obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/godz., a w godz. od 23 do 5 rano - do 60 km/godz. Poza terenem zabudowanym można jeździć z prędkością do 90 km/godz., natomiast w strefie zamieszkania, np. na terenie osiedla, ograniczenie prędkości wynosi 20 km/godz. Na drodze ekspresowej dwupasmowej można jechać z prędkością do 100 km/godz. Natomiast na drodze ekspresowej dwujezdniowej (o co najmniej dwóch pasach w każdą stronę) dopuszczalna prędkość wynosi 120 km/godz. Na autostradach limit prędkości wynosi 140 km/godz.
Pasy bezpieczeństwa
Obowiązek zapinania pasów w samochodzie osobowym dotyczy wszystkich podróżujących, także tych siedzących z tyłu pojazdu.
Foteliki ochronne
W samochodach wyposażonych w pasy bezpieczeństwa dziecko w wieku do 12 lat, nieprzekraczające 150 cm wzrostu, musi być przewożone w foteliku ochronnym lub innym urządzeniu do przewożenia dzieci, odpowiadającym wadze i wzrostowi dziecka oraz właściwym warunkom technicznym.
Użycie świateł
Podróżując po kraju mamy obowiązek całodobowego włączenia świateł podczas jazdy przez cały rok.
Telefon komórkowy
Rozmowa przez telefon komórkowy bez użycia zestawu głośnomówiącego lub zestawu słuchawkowego jest w Polsce zabroniona. Nie wolno również włączać głośnej muzyki, która może zagłuszać sygnały z otoczenia.
Jazda pod wpływem alkoholu
W Polsce dopuszczalna ilość alkoholu we krwi kierowcy wynosi 0,2 promila.
Inne
Pojazdy poruszające się po polskich drogach muszą być zaopatrzone w gaśnicę oraz trójkąt ostrzegawczy.

W Polsce przepisy ruchu drogowego reguluje ustawa z 20 czerwca 1997 r. Prawo o ruchu drogowym (Dz.U. nr 108, poz. 908 z późn. zm.).


Zadzwoń do działu rezerwacji +48 222 555 600 email: rezerwacje@europcar.pl

Informacje Dodatkowe
Ochrona danych osobowyh

Ta sama aplikacja smart. Więcej mobilności.

Pobierz aplikację Europcar na iPhona, iPada i Androida!

Dlaczego wynajem samochodu w Europcar to korzystne rozwiązanie?
Rynek wypożyczalni samochodowych w dobie rosnącej mobilności powinien jak najlepiej odpowiadać na potrzeby Klientów. Europcar jako międzynarodowa wypożyczalnia aut, która tworzy obecnie największą sieć wynajmu samochodów na świecie, stara się udoskonalać swoją ofertę i dostosowywać ją do szerokiej grupy Klientów: zarówno prywatnych, jak i biznesowych. O korzyściach płynących z wynajmu auta w Europcar świadczą nie tylko przystępne pakiety cenowe i łatwy w obsłudze system rezerwacji, lecz także imponująca skala działania firmy. Nasza wypożyczalnia posiada bowiem w swojej flocie blisko 213 000 samochodów ulokowanych w 130 krajach. Nasza bogata flota podzielona jest na 7 kategorii: Mini, Economy, Compact, Intermediate, Standard, Full size, Minivan. Wypożyczalnia Europcar oferuje zatem szeroką gamę modeli i marek. Naprawdę jest w czym wybierać.

Wypożyczalnia samochodów - Najlepsze ceny dla firm!
Dla tych, którzy potrzebują samochodu w ramach prowadzonej działalności Europcar przygotował serię korzystnych rozwiązań. Oferujemy wynajem krótko-, średnio- oraz długoterminowy z dogodnym sposobem rezerwacji: telefonicznie, mailowo lub poprzez specjalny link na stronie Europcar. Klienci, którzy zechcą dołączyć do programu Privilege, mogą liczyć na: wynajem auta bez kolejki, automatyczną płatność przelewem oraz ceny kontraktowe zapisane na karcie.

Wypożyczalnia samochodów Warszawa, a Wynajem aut w całej Polsce!
Wypożyczalnia samochodów Europcar posiada aż 3 placówki w stolicy naszego kraju. Dwie z nich ulokowane są na portach lotniczych: w Modlinie oraz na Lotnisku Chopina. Trzecia znajduje się w pobliżu hotelu Radisson Blu Sobieski. Dzięki umiejętnie rozplanowanej sieci punktów wynajmu nasi Klienci mają szybki dostęp do strefy handlowej, noclegowej i gastronomicznej. Mogą z powodzeniem podróżować w zarówno obrębie miasta, jak i poza nim. Warszawa to bowiem doskonała baza wypadowa do innych części naszego kraju. Z Europcar możecie Państwo podróżować w wygodny dla siebie sposób, nie martwiąc się o rozkłady jazdy oraz ewentualne awarie. W razie kłopotów oferujemy samochód zastępczy na terenie całego kraju (24h Assistance). Dodatkową zaletą wynajmu w Europcar Polska jest również to, że możecie Państwo zwrócić samochód w dowolnej polskiej placówce. Niezależnie od długości i celu podróży przez cały okres wynajmu służymy Państwu radą i fachową pomocą.