RozwińSzukaj

FAQ - Przed wynajmem


Przed wynajmem


  • Czy mogę wykupić dodatkowe ubezpieczenia?

Dodatkowe ubezpieczenia można wykupić w chwili zawierania umowy.

  • Czy należy skontrolować stan pojazdu przed opuszczeniem punktu wynajmu?

Tak, należy to zrobić, żeby upewnić się, że stan samochodu jest zgodny z dokumentem „Stan techniczny pojazdu”. Jeśli widoczne uszkodzenie czy wada nie jest w nim ujęta, należy dokonać ponownej kontroli z udziałem pracownika Europcar, w celu zaktualizowania dokumentu.

  • W jaki sposób mogę znaleźć najbliższy punkt wynajmu Europcar?

Kliknij tu, by zobaczyć szczegóły wszystkich punktów wynajmu Europcar, wraz z mapami.

  • Czy w chwili wynajmu na mojej karcie zostanie zabezpieczony depozyt?

Szacujemy całkowitą kwotę wynajmu i na jej podstawie autoryzujemy kartę kredytową, uzyskując od banku numer autoryzacji. 

Kwota autoryzacji wyliczana jest w oparciu o:

- spodziewaną długość wynajmu
- zastosowaną stawkę za wynajem zawierającą podatek
- ewentualne dodatkowe opłaty, np. za paliwo itp.

Kwota ta nie jest pobierana, a jedynie blokowana na koncie aż do chwili jej obciążenia całkowitą kwotą wynajmu.

  • Jakie dokumenty muszę okazać w chwili wynajmu?

Naszemu pracownikowi należy przedstawić:

1) oryginalne ważne prawo jazdy, wydane w kraju zamieszkania co najmniej rok/dwa lata wcześniej, w zależności od wynajmowanej grupy pojazdu. Będzie ono konieczne przy każdym wynajmie. Międzynarodowe prawo jazdy wymagane jest dla wszystkich obywateli państw spoza Europy. Uwaga: międzynarodowe prawo jazdy jest ważne łącznie z oryginalnym dokumentem. 

2) ważny dokument tożsamości (paszport, dowód osobisty) wydany w kraju zamieszkania. 

3) kartę kredytową ("wypukłą"), z datą ważności późniejszą od daty planowanego zwrotu pojazdu lub ważną kartę Europcar. Jeśli masz voucher Europcar i chcesz użyć go jako formy płatności (z określoną wartością, lub opisem „Group Days Apply”), karta kredytowa będzie również wymagana do pokrycia kwot nie zawartych w przedpłacie, takich jak dotankowanie czy udział własny w uszkodzeniu lub kradzieży pojazdu. Nie akceptujemy kart płatniczych.

UWAGA: Punkty 1 i 2 dotyczą także wszystkich kierowców dodaktowych jeśli występują.


  • Moje prawo jazdy zostało skradzione. Czy mogę w zastępstwie okazać notatkę potwierdzającą jego kradzież?

Nie, notatka policyjna nie jest dokumentem upoważniającym do prowadzenia samochodu. Kierowanie pojazdem przez osobę posiadającą przy sobie tylko zaświadczenie o kradzieży dokumentów stanowi wykroczenie z art. 95 Kodeksu wykroczeń.

  • Czy istnieje minimalny/maksymalny wiek kierowcy dla wynajmów w Europcar Polska?

Wynajmujący lub kierowca musi mieć ukończone od 21 do 25 lat, w zależności od wynajętej grupy pojazdu (zobacz szczegóły). Osoby, które nie ukończyły 25 roku życia ponoszą opłatę "Młody kierowca" w wysokości 8 EUR netto za dobę, max. 120 EUR netto za wynajem. Nie ograniczamy maksymalnego dopuszczalnego wieku kierowcy.


  • Czy mogę wypożyczyć samochód jeśli zapomniałem prawa jazdy?

Nie, prawo jazdy jest niezbędne do wypożyczenia samochodu.


  • Co to jest umowa najmu?

Umowa najmu jest formalnym kontraktem, podpisywanym przez Europcar oraz klienta (wynajmującego) w chwili odbioru pojazdu, na którym uwidocznione są jego warunki, dane pojazdu oraz stawka za wynajem.

  • Czy agent wynajmujący pojazd może wyjaśnić mi, jak działają jego urządzenia?

Zachęcamy do zadawania pytań w chwili odbioru pojazdu, nasi agenci mogą wytłumaczyć działanie głównych urządzeń w pojeździe.

Zadzwoń do działu rezerwacji +48 222 555 600 email: rezerwacje@europcar.pl

Informacje Dodatkowe
Ochrona danych osobowyh

Ta sama aplikacja smart. Więcej mobilności.

Pobierz aplikację Europcar na iPhona, iPada i Androida!

Dlaczego wynajem samochodu w Europcar to korzystne rozwiązanie?
Rynek wypożyczalni samochodowych w dobie rosnącej mobilności powinien jak najlepiej odpowiadać na potrzeby Klientów. Europcar jako międzynarodowa wypożyczalnia aut, która tworzy obecnie największą sieć wynajmu samochodów na świecie, stara się udoskonalać swoją ofertę i dostosowywać ją do szerokiej grupy Klientów: zarówno prywatnych, jak i biznesowych. O korzyściach płynących z wynajmu auta w Europcar świadczą nie tylko przystępne pakiety cenowe i łatwy w obsłudze system rezerwacji, lecz także imponująca skala działania firmy. Nasza wypożyczalnia posiada bowiem w swojej flocie blisko 213 000 samochodów ulokowanych w 130 krajach. Nasza bogata flota podzielona jest na 7 kategorii: Mini, Economy, Compact, Intermediate, Standard, Full size, Minivan. Wypożyczalnia Europcar oferuje zatem szeroką gamę modeli i marek. Naprawdę jest w czym wybierać.

Wypożyczalnia samochodów - Najlepsze ceny dla firm!
Dla tych, którzy potrzebują samochodu w ramach prowadzonej działalności Europcar przygotował serię korzystnych rozwiązań. Oferujemy wynajem krótko-, średnio- oraz długoterminowy z dogodnym sposobem rezerwacji: telefonicznie, mailowo lub poprzez specjalny link na stronie Europcar. Klienci, którzy zechcą dołączyć do programu Privilege, mogą liczyć na: wynajem auta bez kolejki, automatyczną płatność przelewem oraz ceny kontraktowe zapisane na karcie.

Wypożyczalnia samochodów Warszawa, a Wynajem aut w całej Polsce!
Wypożyczalnia samochodów Europcar posiada aż 3 placówki w stolicy naszego kraju. Dwie z nich ulokowane są na portach lotniczych: w Modlinie oraz na Lotnisku Chopina. Trzecia znajduje się w pobliżu hotelu Radisson Blu Sobieski. Dzięki umiejętnie rozplanowanej sieci punktów wynajmu nasi Klienci mają szybki dostęp do strefy handlowej, noclegowej i gastronomicznej. Mogą z powodzeniem podróżować w zarówno obrębie miasta, jak i poza nim. Warszawa to bowiem doskonała baza wypadowa do innych części naszego kraju. Z Europcar możecie Państwo podróżować w wygodny dla siebie sposób, nie martwiąc się o rozkłady jazdy oraz ewentualne awarie. W razie kłopotów oferujemy samochód zastępczy na terenie całego kraju (24h Assistance). Dodatkową zaletą wynajmu w Europcar Polska jest również to, że możecie Państwo zwrócić samochód w dowolnej polskiej placówce. Niezależnie od długości i celu podróży przez cały okres wynajmu służymy Państwu radą i fachową pomocą.